יערי, גרעין נח"ל של איגי, קיבוץ כרמים. "המדריכים שלי באיגי היו הראשונים שגרמו לי להרגיש בנוח עם מי שאני, היה לי ברור שאני חייבת לצאת לשנת שירות להעביר את זה הלאה"

על איגי שמעתי עוד לפני שהתחלתי להבין מי אני, מחברה של חברה טובה. בגיל חמש עשרה התחלתי להרגיש ולהבין שהמשיכה והזהות המגדרית שלי מורכבות ושונות ממה שהחברה מניחה, ומה שזכור לי מאותה תקופה היא בעיקר תחושת הבדידות והבושה.

קשה להסביר איך החיים שלך נראים שאת מרגישה תחושת סוד קשה, שמי שאת זה לא בסדר. אני חושבת שזה הדבר המרכזי שהשתנה- הבנתי שאני יכולה להיות מי שאני.

שנה אחרי, כשאזרתי אומץ להגיע לסניף הקרוב של איגי בבאר שבע התהפכו חיי במאה ושמונים מעלות. מצאתי מקום שהכיל אותי אבל גם אתגר אותי, שנתן לי מרחב להתבטא ולהקשיב, מרחב שנתן לי גאווה אמיתית במי שאני, לימד אותי לקחת אחריות על החברה שמסביבי, ובעיקר בעיקר העניק לי משפחה.

בסיום כיתה יב יצאתי לשנת השירות של איגי מתוך רצון להעניק בחזרה לארגון, ומתוך רצון לקחת בו חלק פעיל ומשפיע. במסגרת שנת השירות ליוויתי את קבוצת המנהיגות והיזמות ולקחתי חלק בבניית הגרעין הבא, בהדרכת סמינרים וטיולים ובארגון אירועי שיא.

בעקבות החוויה המשמעותית שעברתי בשנת השירות הבנתי שיש לי אחריות לא רק על הקהילה שלי, אלא גם על החברה הישראלית, ולכן החלטתי להמשיך איתם לגיוס משמעותי בנח"ל- מתוך רצון להמשיך להשפיע ולשנות את החברה שלנו למקום טוב יותר.

הסיפור של

יערי בר-טל

הצטרפו לאגודת הידידים