אלוואן ألوان- פעילות לנוער וצעירות/ים ערבים להט"ב

אלוואן הינה פעילות המיועדת לבני ובנות נוער, צעירים וצעירות להט"בים ערבים. מטרת הפעילות היא מתן מענה חינוכי-חברתי לנוער ערבי להט"ב ויצירת סביבה בטוחה וחברתית משמעותית. 

המפגשים השבועיים עם המדריכים והמדריכות, מאפשרים לשוחח בסוגיות להט"ביות ערביות, חברתיות ותרבותיות שקשורות לחייהם להט"בים עם דגש על זהותם הערבית בשפה הערבית. הנושא סביב הזהות המינית או/ו המגדרית בחברה הערבית עלול להיות מורכב, ולרב מושתק לחלוטין. צעירים וצעירות אלה נאלצים להתמודד לבדם, בתחושת בדידות תהומית, עם שאלות וסוגיות בנושא. 

הפרויקט נוצר מתוך הבנה שמציאות חייהם של הנוער הערבי דורש מענה רלוונטי ואחראי, ע"י מדריכים ומדריכות ערביים, שיכולים להוות עבור אותם צעירים השראה ואוזן קשבת. לצד הפעילות לנוער, אנו פועלים לתרגם את תוכן האתר בשפה הערבית ככל הניתן, כמו כן לייצר פעילות אינטרנטית זמינה בשפה הערבית, במטרה לאפשר לכל נער ונערה נגישות למידע ותוכן. במציאות המורכבת של החברה הישראלית  אותם נוער וצעירים מודרים פעם ראשונה בגלל היותם להט"בים, אך זאת בנוסף לזהותם הערבית שחושפת אותם לגזענות ואלימות מידי יום.

אנחנו מאמינים במפגש בין בני ובנות הנוער באיגי, שמגיע לפעילות מכלל הקשת והחברה הישראלית, ובפוטנציאל הקיים במפגש בין כל אלה פעילות רלוונטית ואחראית עבור צעירים וצעירות ערבים להט"בים תאפשר לא רק קיימות וביטחון עבור אותם צעירים, אלא גם תחדד את היותנו קהילה סולידרית ואחראית זו לזו.

עד עכשיו הצלחנו לגייס

35,000 ₪

20% מהיעד (250,000 ₪)

פירוט תקציב נדרש לפרוייקט:

12000
15000
12800
500
5000

אחזקה וכיבוד למועדוני נוער בעפולה, באר שבע, חיפה ב-4 משמרות בשבוע 
שעות ליווי עבודה סוציאלית של מדריכים בפריפריה-
לחודש שילוט לפרסום הפעילות ב-15 מוקדי פעילות בפריפריה להעלאת המודעות לפעילות דמי אשל לחניכים בשנת שירות בינואר-מרץ- 
חודש קידום מימון ופרסום לקבוצות חדשות בפריפריה- עמק חפר, אילת, שדרות, מבשרת....