הקבוצות הדתיות- פעילות לנוער וצעירים/ות דתיים-חרדיים

הקבוצות הדתיות באיגי קיימות כבר חמש שנים, ולמעשה הן המרחב היחיד לנוער וצעירים שמציע אלטרנטיבה לטיפולי המרה ומענים מסוכנים אחרים בחברה הדתית-חרדית סביב עיצוב זהותם המינית או/ו המגדרית. הקבוצות מהוות מרחב בטוח, מקום מפגש חברתי ומהווה שיח מעמיק וחשוב על הקשר בין דת לזהותם הגאה. 

מהם טיפולי המרה ? טיפולי המרה הנם ניסיונות לשנות את נטייתו המינית או זהותו המגדרית של מי שאינו הטרוסקסואל באמצעים שונים. טיפולי המרה מסוכנים ופוגעניים ולכן אנו נתקלים כיום בעולם המערבי בהתנגדות מקצועית, חברתית וציבורית גוברת. שורה של גופים בינלאומיים, כגון האו"ם, ההסתדרות הרפואית העולמית וארגון הבריאות העולמי יצאו נגד פרקטיקה מסוכנת זו. את הקבוצות מפעילים מדריכים ומדריכות להט"ביות אשר מקיימות אורח חיים דתי, וצוות נוסף אשר חזר בשאלה- וזאת בשביל לייצר כמה שיותר דמויות משמעותיות עבור הנוער והצעירים בתהליך גיבוש זהותם. 

בחברה בה החניכים שלנו מקבלים את התחושה שהם צריכים לבחור בין הבית והאמונה בה גדלו, לבין זהותם המינית או/ו המגדרית- הקבוצות של איגי, יחד עם המפגש המשמעותי עם צוות המדריכים והמדריכות, מראות שאפשר גם אחרת. בנוסף למפגשים הקבוצתיים, אנו מייצרים עבור הנוער והצעירים אירועים שנתיים ייעודיים במטרה להפיג את תחושת הניכור מעולמם, ובמטרה לייצר קהילה משמעותית עבורם. דרך מפגשים עם טקסט מקראי ומקורות יהודיים מוכרים להם, ודרך קיום בתי-מדרש חודשיים, סמינרים וטיולים ותפילות משותפות בבית כנסת אנחנו מצליחים לשנות את חייהם של מאות צעירות וצעירים בכל שנה.

עד עכשיו הצלחנו לגייס

35,000 ₪

20% מהיעד (250,000 ₪)

פירוט תקציב נדרש לפרוייקט:

12000
15000
12800
500
5000

אחזקה וכיבוד למועדוני נוער בעפולה, באר שבע, חיפה ב-4 משמרות בשבוע 
שעות ליווי עבודה סוציאלית של מדריכים בפריפריה-
לחודש שילוט לפרסום הפעילות ב-15 מוקדי פעילות בפריפריה להעלאת המודעות לפעילות דמי אשל לחניכים בשנת שירות בינואר-מרץ- 
חודש קידום מימון ופרסום לקבוצות חדשות בפריפריה- עמק חפר, אילת, שדרות, מבשרת....